سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا چیست؟
سیستم مدیریت محتوا یا سامانه ی مدیریت محتوا در اصل یک نرم افزار رایانه ای برای انتشار ، ویرایش و مدیریت ، حذف ، نگهداری و … است، که کار را برای وبمستران(توسعه دهندگان و طراحان سایت) بسیار راحت تر و در عین حال حرفه ای تر میکند.

یک سیستم مدیریت محتوا از دو عنصر تشکیل شده

مدیریت محتوا

بخش مدیریت محتوا به مدیر یا نویسنده ی سایت که ممکن است دانش برنامه نویسی نداشته باشد این امکان را میدهد تا نوشته ها و سایتش را تغییر و بهبود ببخشد.

تحویل محتوا

بخش تحویل محتوا از اطلاعات استفاده میکند تا سایت را بروز کند.

معروف ترین سیستم های مدیریت محتوا

جوملا

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای بسیار بزرگ است که بسیاری از شرکت ها موسسات مانند داشنگاه هاروارد از آن برای مدیریت سایتشان استفاده میکنند. جامعه ی کاربری جوملا بسیار بزرگ است پس مطالب آموزشی بسیاری میتوان در مورد جوملا پیدا کرد. جوملا برای طراحی انواع وبسایت های خبری ،  فروشگاهی ، وبلاگ ،  آموزش ،  شرکتی و … مناسب است .

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار بزرگ است که بسیاری از شرکت ها موسسات مانند وبلاگ ناسا ، سایت خبری فیسبوک ، نیویورک تایمز از آن برای مدیریت سایتشان استفاده میکنند. وردپرس کاربران بسیار فعالی دارد و به همین دلیل منابع آموزشی بسیار بسیار بسیار زیادی دارد. وردپرس برای طراحی انواع وبسایت های خبری ،  فروشگاهی ، وبلاگ  و … مناسب است .

مطلاب مرتبط : وردپرس چیست؟

دروپال

دروپال  یکی دیگر از سیستم های مدیریت محتوای معروفاست، که توسط شرکت های معروف مورد استفاده قرار گرفته. این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند دارای امکانات زیادی است اما بهترین نیست. ین سیستم مدیریت محتوا هم مثل دو سیستم دیگری که به شما معرفی کردیم جامعه ی کاربران زیادی دارد و منابع آموزشی زیاد.

کلام آخر

در این مقاله شما را با سیستم های مدیریت محتوا آشنا کردیم با سه تا از بهترین سیستم های مدیریت محتوا نیز آشنا شدیم بین این سه فعلا وردپرس از همه قوی تر است .
اجرا شده توسط: همیار وردپرس